Alison paid $21.75 for a number of packs of rice crackers. Three packs of rice crackers cost $1.45. How many packs of rice crackers did Alison buy?

Respuesta :

She was able to buy 15 packs of rice crackers

21.75/1.45=15

21.75/1.45=15

15 packs of rice crackers