Kent Manufacturing produces a product that sells for $40.00. Fixed costs are $146,000 and variable costs are $14.00 per unit. Kent can buy a new production machine that will increase fixed costs by $10,950 per year, but will decrease variable costs by $3.20 per unit. Compute the revised break-even point in dollars with the purchase of the new machine.