Respuesta :
The first one is $4 per bag, as given
For the he second one, you divide $15 by 4, you got $3,75 per bag
Therefore, the second one has the better unit price
For the he second one, you divide $15 by 4, you got $3,75 per bag
Therefore, the second one has the better unit price
Answer:
the 15 dollar apples because it cost 3 dollars for one bag but if you buyed 5 bags with 4 dollors it would be 16