chifvone
chifvone
10-05-2022
Mathematics
contestada
please help this is due today!!!!!!!!!!!!!!!!
Respuesta :
hello228813
hello228813
10-05-2022
The answer is G
432 =6 {unit price = total prices = quantity)
=0.72
0.72X5=3.6 [Multiplication]
so the answer is
G
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
The ratio of de Broglie wavelengths of a deuterium atom to that of an α - particle, when the velocity of the former is five times greater than that of later, is
Can someone help me on this
Imagineering Project Management: Why is it necessary to consider cost before the Imagineering brainstorming sessions are completed?
A fundamental factor of space is that we are making more people, and we are making more of our planet. What is the statement about space? 1) True 2) False
You've had to interrupt your teaching to ask Crystal to put her phone away. She begins to follow your instruction, but does so extremely slowly. The best thing
Find the first term and the common difference of an arithmetic progression in which t_5=3x-y and t_11 =5y.
Indicate whether each of the following statements is TRUE or FALSE: a. The balance in the "LIFO Reserve" account represents the difference in amount between th
Suppose that the armspans in the population of all university students taking elementary statistics do in fact follow a perfect normal distribution (though our
What are the different factors affecting sleep? What are the nursing interventions that can be provided for the patient? a) Environmental factors, Stress, Imple
What are the strengths and weaknesses of the different COVID-19 partnerships you explored this week?a) They provide valuable resources but lack effective coordi