Casey3925
Casey3925
08-10-2017
Mathematics
contestada
If 6 chocolate cost $0.93 how much do 22 cost
Respuesta :
krissy36oxhoks
krissy36oxhoks
08-10-2017
$3.41 $.93 / 6 = .155. then multiply .155 by 22 = $3.41
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
Two other names for an opposition paragraph
identify the value of the 3 in 0.3947
A boxer hits a punching bag with a force. Describe what happens. A. Since the punching bag moves, the amount of force applied to the punching bag is greater th
What of the following words would appear between the guide words buggy and bulky? A. bulge B. blackboard C. bugle D. bull
What is the percent change of 20 - 60?
on the school trip margie spent 12.40 on 2 souvenirs. each souvenir cost the same amount. the amount of tax was 0.72 how much did each souvenir cost ?
There were 6,500 people who tried to win tickets to a concert on a radio station game. How is 6,500 written in scientific notation ?
In some cases of head injuries, the cerebrum may be affected. This type of injury could cause a loss of--------- and impaired ----------.Answers for 1
Please I need help with this one
I need help with this question